Home Geschiedenis De 14 Stinzen van Garyp De 14 stinzen van Garyp

Algemeen

De oude beschrijvingen over Garyp vermelden, dat er eertijds 14 stinzen zijn geweest.

Er wordt aan de juistheid getwijfeld, soms werd er misschien al aan een flinke boerderij of aan de bezitting van een edele heer die elders woonde de naam van 'stins' verbonden.

14 stinzen van Garyp

Christiaen Schotanus, maker van grietenijkaarten, gaf in 1622 nog 3 stinzen aan: Solckemastins, Scroetsma-stins en Galkehiem. Solckema kreeg later de naam Hoogstins, een naam die in Garyp nog wel bekend is.

Galkehiem werd in Binnenrust herdoopt en is tegenwoordig een boerderij met nog steeds die vreedzame naam vlak buiten Garyp, richting Suameer. Scroetsma is nergens te vinden, hoewel juist dit geslacht nogal voornaam is geweest, 2 van hen waren grietman van Tietjerksteradeel.

 

totop
 

Iepenloft Stik

Stifting Kultureel Garyp is dwaande mei it organisearjen fan in iepenloft stik.
Wimpie de Vries út Aldegea is de skriuwer.
It stik hat de titel 'Nea Wer Earm' en sil opfierd wurde yn 'e maitiid fan it jier 2013.

Bestjûr St Kult Garyp.


Zoeken

Vakantiejan in Centraal Europa

Bratislava-sm

 

http://picasaweb.google.com/vakantiejan

Het hart van (Centraal)Europa wordt gevormd door landen die stuk voor stuk hun eigen, vaak eeuwenoude geschiedenis kennen, hetgeen vooral zichtbaar is in de prachtige oude binnensteden. Ontdek de verschillende culturele en natuurlijke hoogtepunten van deze ontluikende naties via onderstaande link.

Veel kijkplezier toegewenst.

De vakantiejan (de boer)